סדנאות שוקולד לילדים

מה לומדים בסדנאות שוקולד לילדים?

תשאלו ילדים, מה האוכל שהם הכי אוהבים בעולם, הם יענו ללא היסוס, שוקולד. עד גיל מסוים, אין דבר שילד אוהב יותר מאשר שוקולד. מאחר ואנחנו לא יכולים לתת לו כל הזמן שוקולד, ומאחר והיינו רוצים שהוא יהיה עצמאי בבוא היום, אז מה שאנחנו יכולים לעשות, זה לשלוח את הילד לסדנת שוקולד שמיועדת לילדים.

הרעיון של סדנאות שוקולד לילדים דומה במובנים רבים, לסדנאות אוכל של מבוגרים. מדובר על סדנאות במסגרתן הילדים לומדים כיצד לעבוד עם שוקולדים מסוגים שונים, חומרי בישול, אביזרים ועוד. ניתן לקנות מקום בסדנה במסגרת יום הולדת לילד, במסגרת זמן איכות עם ההורים, ניתן להזמין סדנה כזו לאירוע כיתתי או כאמור, גם למסיבת יום הולדת.

לפני שנסביר בדיוק מה לומדים במסגרת סדנה זו, חשוב לומר, סדנאות שוקולד מועברות על ידי שוקולייטרים מקצועיים שמכירים את התחום היטב ויודעים כיצד לעבוד עם שוקולדים מסוגים שונים. כמו כן מנחי הסדנאות יודעים כיצד לעבור עם ילדים בכל הגילאים.

מה לומדים במסגרת סדנאות שוקולד לילדים?

סדנאות שוקולד לילדים מחולקים לשני חלקים, חלק אחד הוא תיאורטי ובו לומדים הילדים על שוקולד, מרכיביו, עץ הקקאו, כיצד יוצרים ממנו שוקולד ועוד. כמו כן בחלק זה לומדים על ההיסטוריה של השוקולד עד לימינו.

החלק המעשי, שהוא כמובן החלק המעניין והכיפי יותר, כולל הכנת טראפלים, טועמים שוקולדים מסוגים שונים, מכינים יצירות שוקולד שונות כמו סוכריות, עוגיות ועוד, כמו כן עובדים עם תבניות שונות, וצובעים עוגיות או מרכיבים אחרים. הרעיון הוא להכיר את השוקולד מכל היבט אפשרי.

סדנאות שוקולד מתאימות למגוון גילאים, כמו כן, הן מתאימות לקבוצות שונות, זאת בהתאם לכמות הילדים ובהתאם ליום הסדנה. רצוי לקחת בחשבון, שככל שיש יותר ילדים, כך קשה יותר למנחה הסדנה לעבוד עם כולם ובפרט באופן אישי, לכן מומלץ להתייעץ קודם לכן עם המנחה בשביל להחליט, כמה ילדים יהיו בסדנה.

כמו כן, רצוי להסביר לילדים לפני כן כיצד מתנהלים בסדנה, מה מותר ומה אסור לעשות, כך הם יוכלו להפיק ממנה תועלת. מטרת הסדנה היא שכולם ייהנו ויפיקו ממנה הנאה מרובה. בשביל זה כל מה שצריך לעשות זה לבוא עם הרבה מצב רוח טוב.