משחק חשיבה לילדים

3 סיבות מעולות לקחת את הילדים למשחק חשיבה

בעידן בו הילדים שלנו יושבים בלי הפסקה מול מסכים של טלוויזיה או מחשב וקשה לנו להזיז אותם משם, אפשר להבין מדוע זה נחוץ שניקח אותם לפעילות של משחקי חשיבה משותפים. משחקים שמיועדים לפתור חידות ובעיות שונות, באמצעות דרכי חשיבה ייחודים.

לפני שנציג 3 סיבות מדוע זה נכון לעשות את זה, נסביר בקצרה, מה זה לקחת את הילדים למשחקי חשיבה. כשאנחנו חושבים על משחקי חשיבה, אנחנו חושבים על משחקי שולחן שאפשר לשים בסלון או במטבח ולשחק עם הילד. הילדים בדרך כלל חושבים במונחים של משחקי ענק כמו משחקים במחשב. אך האמת היא, שבשנים האחרונות התפתחה אופנה חדשה של פעילויות אשר מתרחשות במרחב הציבורי, פארקים, גנים ציבורים או מקומות מתוחמים אחרים, בהם מתקיימים משחקי חשיבה לילדים. במשחקים אלו משתתפים גם ההורים.

כעת, אנחנו יכולים למצוא מספר סיבות מדוע לקחת את הילדים למשחקים כאלה, אך לפני כן רק נציין, שהפעילויות נערכות בסופי שבוע, בחגים, בקיץ וכן יש מקומות בהם אפשר לשחק משחקי חשיבה גם במהלך השבוע. המשחקים מותאמים, כאמור, לילדים והורים על פי גיל, וכן יכולים להשתתף בהם מספר זוגות, על פי הצורך.

מדוע רצוי לקחת את הילדים למשחקי חשיבה

ראשית, משחקי חשיבה עוזרים לפתח את הילדים מאפיינים ותכונות אשר הוא לא יוכל לקבל במקום אחר, לא בבית הספר ולא במשחקי ספורט או משחקים אחרים עם חברים. מדובר על ערכים כמו יוזמה, יצירתיות, עבודת צוות ועוד.

כשילד משחק בכיתה עם ילדים אחרים, הרבה פעמים מה שיבליט ילד אחד על השני זו הקולניות שלו או היכולת הפיזית. במשחקי חשיבה יכולים לבוא לידי ביטוי דברים אחרים, ולכן ילד שיש לו את אותם מאפיינים, יכול לבוא לידי ביטוי בצורה הרבה יותר בולטת.

שנית, משחקי חשיבה משותפים זו הדרך שלנו לבלות עם הילד. לא תמד אנחנו נמצא עניין באותם דברים שהוא אוהב, לא תמיד גם יש לנו זמן להשקיע בקשר איתו. לכן אנחנו יכולים לפנות סוף שבוע ולצאת לסוג של הרפתקה במסגרת משחקי חשיבה.

שלוש, מאחר ומרבית הזמן הילד מבלה מול המחשב או מול הטלוויזיה, זו הזדמנות טובה שהוא ילמד שיש עולם אחר, אולי פחות דינמי אבל לא פחות מעניין.