פעילויות לילדים בשבת

הקיץ בפתח! קרני שמש חמימות מחליפות את טיפות הגשם המציקות ובחוץ השמיים כחולים מחייכים והכל פורח מסביב. ושהכל יפה ופורח מסביב, ושברור שאי אפשר להמשיך להישאר בבית עם הילדים, מתחילות לצוץ השאלות מה אפשר לעשות עם הילדים? לאן מומלץ וכדאי לקחת אותם? במיוחד בשביל זה הכנו עבורכם רשימה של פעילויות ואטרקציות מיוחדות לילדים – שיבטיחו הנאה גדולה לילדים ולכם ההורים שקט לפחות לכמה רגעים…

16

פלנט טבע- חוות פרפרים, תוכים וחיות

באזור של רחובות וצומת בילו נמצא מושב בית אלעזרי ובו שוכן מקום קסום ובו תוכלו לפגוש את הטבע היפה בהתגלמותו. בפלנט טבע הילדים שלכם יכירו, ילטפו וילמדו על כל עולם החי שבמקום כולל תוכים, עיזים וגדיים, תרנגולים, ארנבים  ואפילו… פרפרים מרהיבים. במהלך הפעילויות השונות הילדים ילמדו איך מאלפים תוכים, ילמדו על שלבי גלגול הפרפר וכמובן הסבר על חיות המשק השונות, יאכילו וילטפו אותם. בסיום הפעילות תינתן לילדים לבלות בפינת היצירה במקום.

גן גורו

נמשיך לאחת האטרקציות הייחודיות בארץ ואל המקום היחידי בעולם (מלבד אוסטרליה כמובן) בו תוכלו להסתובב ולהאכיל וללטף את להקת הקנגורו שמסתובבת חופשי במקום. אבל חווית הגן גורו לא מסתיימת אך ורק בקנגורו החביבים.. גן גורו הוא מעין סניף קטן של יבשת אוסטרליה הגדולה, ובנוסף לקנגורו תוכלו לצפות בדובי הקואלה שימיסו את הלב שלכם אך גם חיות פחות מוכרות מהיבשת הרחוקה, כדוגמת שועלים מעופפים, קזואר, קקדו ותוכים צבעוניים ומרהיבים.

בשטח הגן אטרקציות נוספות כגון מתחם מבוכים העשוי מצמחיה ירוקה, מראות מעוותות ומשחקי רצפה.

שמורת טבע נחל תנינים

באזור חוף הכרמל, קצת צפונית לקיסריה שוכנת לה שמורת נחל התנינים היפה. אם אתם רוצים לבלות עם הילדים בטבע מבלי להרחיק יותר מדי צפונה/דרומה, שמורת נחל תנינים זה המקום בשבילכם. ביקור בנחל הוא שילוב מרהיב בין טבע להיסטוריה. במהלך ביקורכם בשמורה תזכו לראות מינים רבים של צמחים, דגים, צבים והרבה עופות גדה וציפורי שיר. אך חווית הביקור לא מסתיימת שם. בשמורה ישנו סכר ארכיאולוגי ענק שניתן לבקר בו ולטפס עליו בזהירות.

טיול בעיר חולון

חולון מיתגה את עצמה בשנים האחרונות כעיר הילדים ולא סתם.  ברחבי העיר פרוסים גני סיפור – פרויקט פיסול סביבתי בו מיטב האמנים הישראלים פיסלו פסלי סביבה בהשראת סיפורי ילדים אהובים ומוכרים. ברחבי העיר פרוסים כ- 40 (!!!) גני סיפור שונים וכל שעליכם לעשות זה לבחור את הסיפורים שאתם אוהבים ולהגיע. הכניסה בחינם כמובן. בנוסף לגני הסיפור בחולון תוכלו למצוא גם  מוסדות ייחודיים לילדים כמו המדי-טק, מרכז תאטרון בובות, החלקרח וכמובן מוזיאון הילדים לו יש מגוון אטרקציות ופעילויות לילדים בשבת ובימי חול. כסיום לביקור בעיר תוכלו לעשות עצירה בפארק פרס הצמוד למוזיאון – לשוטט ברחבי הפארק, למנגל או סתם ליהנות מהירוק ומהאגם המלאכותי שבמרכזו.

רכיבה על סוסים בחוות גאלופה

במרחק של – 15 דקות מתל אביב, במושב בני עטרות קיימת חוות גאלופה – חווה שמזמינה אתכם להתנתק מהעיר הרועשת לכמה שעות. החווה מזמינה אתכם לשיעורי רכיבה הפתוחים לקהל הרחב אך גם טיולים לזוגות ולמשפחות בהם תתחברו מחדש לטבע עם נופים וריחות של שדות פתוחים ונופים ירוקים ופסטורליים.