מה צריך לדעת על לימודי חינוך לגיל הרך בישראל

חולמים לשנות את חייהם של דור העתיד בישראל? תוכנית הכשרה של אוניברסיטאות ומכללות רבות מאפשרות לכם להגשים את החלום. תקופת הילדות נחשבת לאחת התקופות החשובות ביותר בחייהם של ילדים רבים ומשפיעה רבות על חייהם בעתיד ולכן לימודי חינוך לגיל הרך מיועדים לאנשים המאמינים בתפיסת עולם הומניסטית ודוגלים בגישה יצירתית.

 היכרות מעמיקה עם הצרכים השונים של הילדים

לימודי חינוך לגיל הרך מחייבים את הסטודנטים להיות בעלי מעורבות בתחומים שונים בחייהם של הילדים וכן מחייבת אותם להיות בעלי הכרה עמוקה עם הצרכים השונים של הילדים. לכל ילד אישיות ואופי מיוחד ולכן במהלך הלימודים על הסטודנטים לאמץ גישות חשיבה שונות. אותם סטודנטים מוכשרים להיות אלו שישפעו על דור העתיד של מדינת ישראל. על מנת להשפיע על דור העתיד של מדינת ישראל אותם סטודנטים צריכים להיות מצויידים בנתיבים יצירתיים לצד נתיבים של דיאלוג

הזהות של הסטודנטים נבנית בהדרגה

אותם סטודנטים אינם הופכים לאנשי חינוך בין לילה אלא מדובר בהליך הדרגתי המתגבש באמצעות דיאלוג עם צוות ההוראה במהלך לימודי חינוך לגיל הרך. השמירה על קשר עם צוות ההוראה מאפשר לסטודנטים להתפתח מבחינה מקצועית תוך אפשרות לפתח עמוד שדרה חינוכי.

 שילוב של ידע וכלים פרקטיים

התוכנית משלבת בין ידע אקדמי לכלים פרקטיים הניתנים לציבור הסטודנטים במטרה להכשיר אותם ללימוד דור העתיד. מודל ההכשרה מבוסס על מודל הכולל התנסות מעשית ותרגול תוך אפשרות לשכלל את העמקת היכולות וההתבונננות בגיל הרך.

  חשוב לבחור את המקום המתאים ביותר

בישראל ניתן למצוא לא מעט מכללות המקנות כלים ללימוד הגיל הרך, אך חשוב לבחור את המקום המתאים ביותר בו ניתן לקבל את הכלים המתקדמים. על מנת לבחור את המקום המתאים ביותר יש לבצע סקר מקיף בין המכללות השונות הכולל הגעה למקום וגם חיפוש באתרי האינטרנט של המכללות השונות על מנת לבחון את ההיצע הקיים. כיום לכל מכללה יש אתר אינטרנט המהווה את כרטיס הביקור שלה וניתן לקבל אינפורמציה אודות צוות המורים וכן תוכנית הלימודים.

יש לוודא כי מדובר בצוות מורים מקצועי

בשל העובדה כי מדובר בכלים המסייעים לחינוך הדור הבא יש לבחון היטב את צוות ההוראה על מנת להבטיח כי מדובר בצוות מורים מקצועי  הבקיא בשיטות המתקדמות ביותר ויש ביכולתו להעביר את המידע בצורה המקיפה והטובה יותר לשביעות רצונם של הסטודנטים.

שוחחו עם בוגרי המקום

על מנת להיות משוכנעים כי מדובר במקום הטוב ביותר יש לשוחח עם בוגרי המקום ולשמוע מהם אודות התוכנית וכיצד התרשמו מצוות המורים. בעת השיחה עם הבוגרים חשוב מאד לא להפגין הססנות אלא לשאול אותם שאלות רבות ככל הניתן במטרה שיהיה בידכם ידע רב ככל הניתן על מוסד הלימודים.