למה מומלץ לקחת ילדים קטנים לחדר בריחה?

כיום יש אינספור פעילויות לילדים. אם בעבר כאשר אנחנו היינו ילדים היו מספר פעילויות שאותן היינו עושים פעם אחר פעם(כמו הליכה לבריכה, יצאה לשחק משחקי כדור במגרש השכונתי או פגישה של החברים במתנ”ס), כיום לילדים שלנו יש אין ספור פעילויות ואטרקציות אליהן הם יכולים להגיע וליהנות. אותן אטרקציות לעיתים קרובות קשורות גם לעולם הטכנולוגיה, והם חדשניות מאוד – ממש לא דומות לאטרקציות שבהן אנחנו התנסינו בתור ילדים. לעיתים, ההורים עלולים להירתע מאותן פעילויות. אבל יש משחק חדש שהוא פעילות מומלצת במיוחד לילדים. מדובר כמובן על חדר בריחה לילדים.

מה הוא חדר בריחה לילדים?

חדר בריחה לילדים הוא חדר בריחה שמותאם במיוחד בעבור ילדים. את ההתאמה הזאת ניתן לראות בכל מני אספקטים של המשחק. לדוגמא, ניתן לראות זאת ברמת הקושי של החידות. מדובר על חידות שמדברות אל ילדים ויש להם יכולות לפתור. גם סיפור הרקע של החדר צריך להיות סיפור רקע שמדבר אל ילדים, ולא רק למבוגרים שבינינו.

מלמד את הילדים שיעור בעבודת צוות

חדר בריחה הוא משחק קבוצתי. מדובר על חדר שאליו נכנסים 2 עד 6 ילדים, כאשר הם צריכים לפתור יחדיו חידות ורמזים כדי להבין מה הדרך לצאת ממנו בהקדם האפשרי. כדי לפתור את החידות צריכים הילדים לשלב כוחות יחד ולחשוב כקבוצה כיצד לפתור כל חידה וחידה. כל ילד יכול לתת את ההבנה שלו, וגם להיעזר בהבנה של שאר הילדים המשחקים אתו. ככה, הילדים מפתחים יכולת של שיתוף פעולה ביניהם, שתישאר גם בחיים האמתיים שאחרי המשחק.

מפתח יצירתיות

בני האדם הם אנשים שנולדים יצירתיים. כאשר אנחנו נתקלים בבעיה בתור ילדים, יש סיכוי גדול שנפתור אותה בדרך מפתיעה ולא צפויה, פשוט כי לא נתקלנו בבעיה זאת ולא לימדו אותנו מה הדרך המקובלת לפתור אותה. חדר בריחה לילדים יכול לאפשר לילדים לשמר את יכולת היצירתיות שלהם וגם לפתח אותה עם הזמן. זאת מכיוון שבחדרי בריחה הילדים מקבלים חידות ורמזים, שצריך חשיבה מחוץ לקופסא כדי לפתור.