כיצד תחסכו כסף גם במזון התינוקות

אחת ההוצאות הנוקשות של הורים רבים, שלא ניתן לוותר עליה היא ההוצאה על מזון תינוקות. אמהות רבות, מסיבות שונות מעדיפות להזין את תינוקן בתמ”ל במקום בחלב אם, וזה כמובן, כרוך בעלות כספית בלתי מבוטלת בכל חודש, שכן מזון התינוקות לא מיוצר באריזות חסכון גדולות. הדבר אינו נובע רק משיקול כלכלי, אלא גם כדי לשמור על הסטריליות והטריות של של אריזות המזון הללו. עם הוצאה כזו שמחוייבת מההורים כל תקופת זמן קצרה, זה רק ברור שהרצון יהיה לנסות גם בתחום הזה להתנהל כלכלית בצורה החכמה ביותר ולחסוך. אז איך עושים זאת בפועל? הנה מספר עצות שימושיות.

אל תתעצלו- מוטב להרחיק בשביל מחיר טוב יותר

הורים רבים לתינוקות ופעוטות, לעיתים יעדיפו לקפוץ לבית המרקחת או המכולת השכונתית הקרובה ולקנות את תחליף החלב, כאשר זה נגמר, מטעמי נוחות, חוסר זמן ובגלל שיש ילד מנדנד ורעב על הידיים. אך עם כל הכבוד למגבלות הללו, “העצלות” הזו מסתכמת לרוב בהרבה כסף שהיה ניתן לחסוך והולך לריק. דבר ידוע הוא שמכולות שכונתיות הן הרבה יותר יקרות מרשתות סופר גדולות, ולא תמיד בבית המרקחת שקרוב אליכם תמצאו את המזון הספציפי בו אתם משתמשים או שהוא ימכר ללא מחירי מבצע. מהסיבות הללו, לעיתים אם יש זמן ויכולת, עדיף להרחיק קצת ולהגיע לאחת מהרשתות הגדולות. אלו לרוב מחזיקות את כל מגוון מזון התינוקות לסוגיו, ופעמים רבות גם יש מבצעים עליו. גם אם ההנחה נראית לכם קטנה ושולית, בסוף החודש היא לרוב תצטבר לסכום שכן משנה לכם משהו בכיס.

belly-19220_1280

קנייה מרוכזת או קבוצתית באמצעות מועדוני לקוחות

בעיקר בתחום התינוקות, ניתן לקבל מחירים הרבה יותר טובים אם מתאחדים כקבוצה ופונים לרשתות שיווק שונות לקניית המוצרים, מאשר קנייה כצרכנים פרטיים. ההגיון פשוט- כאשר יש קבוצה שקונה במכה כמה וכמה אריזות, לתת הנחה הופך להרבה יותר משתלם לרשת השיווק. באומרנו להתאחד כקבוצה או לפנות למועדוני לקוחות, הכוונה היא לא בהכרח למועדונים של רשתות הסופר הגדולות, אלא דווקא קבוצות מועדוני לקוחות המיועדות להורים ושיש מהן בלי סוף בעולם האינטרנט.

קופונים, דוגמיות ועוד הפתעות…

עוד שיטה לחסוך לא מעט כסף, הלקוחה מארה”ב שם השיטה משגשגת במיוחד, הוא לחפש קופונים למוצרי תינוקות באתרי הקופונים השונים הידועים בארץ. כאן הכלל הוא לפנות לאתרים גדולים ומוכרים שאין גם בעיה לקנות מהם אונליין בבטחה. עוד דבר שכדאי לעמול ולחפש הוא את הדוגמיות החינמיות הניתנות כמעט אצל כל יצרניות המזון לתינוקות. כל שצריך לעשות הוא להכנס לאתר המותג, להשאיר פרטים לגבי דוגמית המוצר שתרצו לקבל, וזהו…הדוגמית בדרך אליכם.

עוד סיבה טובה, ללכת קודם כל על דוגמיות לפני קניית המוצר עצמו, קשורה בכך שלכל תינוק טעם שונה והשפעה שונה של המזון עליו. כדי לא למצוא את עצמכם קונים קופסה שלמה וזורקים אותה לפח, מוטב קודם להזמין דוגמית, לתת לתינוק ממנה ככל הזמן שתספיק ולראות כיצד הוא/ היא מגיבים למזון זה. היה והכל בסדר, תוכלו לקנות אריזות שלמות בבטחה.

בסיכומו של דבר, גם במזון תינוקות, חשוב שלא להיות לקוחות שבויים ולהתנהל בצרכנות נבונה ונכונה. השוו מחירים, הכנסו לחנויות אונליין לראות מחירים כמו כן, חפשו קופונים וקנו רק ככל שילדכם צורך. בצורה זו, גם בתחום התמ”ל, תוכלו להשאר עם קצת עודף בכיסים.