כיצד תוכלו לסייע לילדיכם להתפתח?

כל אחד ואחת מההורים שבינינו, מעוניין להעניק לילדיו את הסביבה האופטימאלית והמותאמת ביותר לצרכי התפתחותו של הילד בכל גיל ובכל שלב. יחד עם זאת, אף אחד מאיתנו לא נולד הורה, ובדומה לכל תחום אחר בחיים בו אנו רוכשים מיומנויות וידע לאורך זמן, גם בתחום ההורות מחובותינו ללמוד, להתפתח ולדעת יותר ויותר על האופן בו אנו מגדלים את ילדינו. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים באמצעותם תוכלו גם אתם לסייע יותר לילדיכם להתפתח בכל גיל ובכל שלב.

ידע זה כוח גם בנושאי הורות

כיום, לצד היצע מרשים של ספרות מקצועית בתחום ההורות, תוכלו למצוא מגוון איכותי ועצום של אתרי אינטרנט העוסקים בכל אותם נושאים הרלוונטיים לכל הורה. לצורך הרחבת הידע האישי שלכם בנושאים השונים הקשורים לתחום ההורות, אנו ממליצים לכם להקדיש מספר שעות שבועיות (בהתאם לזמן הפנוי העומד לרשותכם) לטובת גלישה ברשת האינטרנט וקריאת ספרים בתחום ההורות. זכרו- ידע זה כוח הורי בכל גיל, ולכן מומלץ להיחשף לכמה שיותר מידע בכל אותם נושאים הרלוונטיים לגיל ילדיכם ולבעיות היומיומיות עימן אתם נדרשים להתמודד אל מול הילד.

סדנאות התפתחות לילד בכל גיל 

במידה ואתם מזהים עיכוב התפתחותי כזה או אחר אצל ילדיכם (בכל גיל), אנו ממליצים לכם לפנות באופן מיידי לגורמים הטיפוליים הכוללים בין היתר את רופא הילדים ומכוני ההתפתחות השונים הפועלים על ידי קופות החולים השונות בישראל. במקביל, אנו ממליצים לכם לבחון פנייה לסדנאות התפתחות פרטיות הפועלות באמצעות מכוני התפתחות פרטיים בהם תוכלו למצוא צוות טיפולי עתיר ניסיון בכל סוגי ההתפתחות האופייניים לילדים בכל הגילאים. כיום, תוכלו ליהנות אפילו מפגישות קואצ’ינג לילדים המיועדות לטפל בבעיות התפתחות לצד בעיות התנהגותיות כאלו ואחרות בקרב ילדים בכל הגילאים.

גם להורים מותר לטעות…

כהורים, אנו מפעילים מנגנוני ביקורת עצמית נוקשים מדי עם עצמנו, ולכן, מומלץ לכל אחד ואחת מההורים שביניכם את הכלל הבא: גם להורים מותר לטעות. כולנו עושים טעויות לאורך החיים, ולכל אחד ואחת מאיתנו מותר לטעות בשיקול הדעת אותו הוא מפעיל בכל הנוגע לגידול ילדיו. החוכמה היא לאבחן את הטעות באופן מיידי ולפעול לתיקונה.

מפגשי הורים

צרו לעצמכם חיי חברה בהם נוטלים חלק זוגות הורים לילדים בני גילם של ילדיכם. סביבה זו תאפשר לכם לשתף, לייעץ, להתייעץ ולבחון את דרכי ההתמודדות של האחר עם הבעיות האופייניות לגיל ילדיכם. כיום, תוכלו להצטרף גם לקבוצות הורים ברשתות החברתיות.