טיפול רגשי לילדים בחיפה

איך להכין היטב את הילד לפני טיפול רגשי לילדים בחיפה?

אם אתם צריכים לפנות עם הילד שלכם אל טיפול רגשי לילדים בחיפה חשוב מאוד שתדעו כיצד להכין את הילד היטב לפני הטיפול. הכנה נכונה של הילד תאפשר לו קודם כל להכין את עצמו מבחינה נפשית, ולא להגיע אל הטיפול כשהוא המום ולא יודע בכלל מול מה הוא עומד. בנוסף, כאשר הילד יהיה מוכן לקראת הטיפול יהיה לו קל יותר לשתף פעולה, להבין מהי המטרה של הטיפול ולעבוד היטב עם המטפל על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

ילדים שלא עוברים הכנה לפני טיפול רגשי לילדים בחיפה לא באמת יודעים מול מה הם מתמודדים ועבורם יקח זמן רב עד שהטיפול באמת יתחיל להיות אפקטיבי ויעיל, אם בכלל. במקרה הגרוע הם יפתחו התנגדות מיידית שתשפיע לרעה על הטיפול וההצלחה שלו.

שוחחו עם הילדים

ההכנה הראשונה שאתם צריכים לעשות לפני טיפול כזה היא פשוט לשוחח עם הילדים, כמובן, בהתאם לגילו של הילד. אתם לא צריכים להציג את הטיפול בצורה שלילית, לדוגמא “ראינו שיש לך בעיות לאחרונה ולכן פנינו לאיש מקצוע שיעזור לנו לפתור אותן” אלא בצורה חיובית יותר, לדוגמא “אנחנו רואים שיש לך פוטנציאל, שיש לך רעיונות טובים שאתה לא מצליח לממש או שאתה חברותי מאוד אבל לא מוצא את החברים המתאימים לך ולכן אנחנו הולכים למישהו חביב מאוד שיעזור לך למצוא חברים, לדעת איך להצליח בלימודים טוב יותר וכו'”.

כאשר אתם תהיו בגישה חיובית לגבי טיפול רגשי לילדים בחיפה, ולא בגישה שלילית ולא תדגישו לילד שפונים לטיפול בגלל שהוא סובל מבעיות, הוא יהיה פתוח יותר לשתף פעולה.

תכננו בהנאה את הנסיעה לטיפול

את הנסיעה לטיפול הראשון כדאי לעשות בצורה חיובית. למשל, לצאת עם הילד לארוחת בוקר במסעדה לפני הטיפול, לקחת אותו לחנות צעצועים אהובה עליו או כל דבר אחר שיהפוך את היום הזה להרבה יותר חוויתי עבורו ויאפשר לו להגיע אל הטיפול עם חיוך, תחושה של ביטחון וידיעה ברורה כי אוהבים אותו, ולא משנה מה.