חסל סדר ארגז חול, ברוך הבא דשא סינטטי בחצרות גני ילדים

משטחי דשא סינטטי מציעים מגוון רחב של יתרונות והם מתאימים גם עבור גני ילדים. הנה למשל כמה פרמטרים להשוואה בין דשא מן הסוג הזה לבין ארגז החול המסורתי:

א. ניקיון – שימוש במשטחי דשא סינטטי מאפשר שמירה על ניקיון והיגיינה לאורך זמן. בעוד החול עצמו צובר חיידקים ועלול להפוך לכר פורה להתפתחות של מזיקים, הדשא מיוצר מחומרים סינתטיים ולכן הוא אפילו לא דורש ריסוס, הדברה, דישון או כיסוח. כל אלו הופכים את הדשא לפתרון הנקי ביותר עבור גני ילדים.

ב. חיסכון בהוצאות – משתלם יותר ליישם משטחי דשא סינטטי מאשר לשאת בהוצאות שוטפות על תחזוקת ארגזי חול. את הדשא לא צריך להשקות והוא מתאים למזג האוויר בישראל. החיסכון בהוצאות משמעותי עבור גנים ציבוריים, אך הוא חשוב כמובן גם למוסדות חינוך פרטיים.

ג. בטיחות – צוות חינוכי בגן ילדים נדרש להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. בעוד ארגז חול מסכן את הילדים כי הוא עלול לגרום להם לבלוע חול, הדשא נחשב בטיחותי מאוד והוא עומד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות.

ד. מגע נעים – הרבה ילדים לא אוהבים את המגע המעקצץ של החול בארגז. לעומת זאת, את הדשא שמיוצר מחומרים סינתטיים ניתן להשיג בדרגות צפיפות גבוהות לטובת מגע נעים במיוחד. המגע חשוב לילדים בכל הגילאים והוא עוזר להם למצות את הזמן הפנוי בגינה או בחצר.

איך בוחרים דשא עבור הגינה?

את הדשא ניתן ליישם בחלק הפנימי והחיצוני של גני ילדים. לעומת ארגז חול שמתאים גם לחצר, אין מניעה להדביק משטחי דשא בחלל הכניסה, בתוך הגן עצמו, במרפסת או בכל מקום אחר שבו הילדים רוצים לשחק. מצד שני, חשוב מאוד לבחור את הדשא הכי מתאים ובטיחותי עבור הגן.

רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהשוות בין סוגים שונים של דשא סינטטי. כדאי להתייחס לעובי וצפיפות הדשא, לתווי התקן ולחומרים שמהם הוא מיוצר. לגני ילדים מומלץ לבחור דשא עם נוגדי קרינת UV ודשא שעמיד בפני שחיקה ותנועה.