התאמת צעצועים לגיל המתאים

כיום כאשר רוצים לבחור מתנה לילד או לילדה מגיעים לחנות הצעצועים. לעיתים הבחירה אינה פשוטה לנוכח כל האפשרויות שקיימות על המדפים, ורבים המשוטטים בין המעברים הצרים שיכולים ללכת קצת לאיבוד בחיפוש אחר המתנה המושלמת. מה שיכול להקל קצת על שלבי החיפוש היא קבלת הכוונה מהמוכרים בעזרתם תוכלו להתאים את הצעצוע לגילו של הילד.

צעצועים מותאמי גיל וחשיבותם

אין זה סוד, ומחקרים רבים גם יעידו על כך, שצעצועים מהווים חלק חשוב בהתפתחות הילד ולכן בחירת הצעצוע המתאים להתפתחות לא רק תתרום לילד מבחינה קוגניטיבית, אלא שגם תעזור לו לפתח כישורים שונים, ביניהם כישורים מוטוריים, כישורי למידה, כישורי התבטאות וכן כישורים רגשיים. לעומת זאת צעצוע שאינו תואם לגילו של הילד עלול שלא לעורר עניין ויתרה מכך, יכול לגרום לתחושה של תסכול ולפגוע בחוויית המשחק. מה שכן, כיום קיים מידע נרחב ברחבי הרשת, שיכול להקל על המשימה ולהפוך את בחירת המתנה המושלמת לקלה, מהירה ולא פחות חשוב – קולעת בול למטרה.

מכונית לתינוק

צעצועים לפעוטות

הפעוטות בגיל הרך נמצאים בדרגות התפתחות שונות ולכן יש לקנות להם צעצועים בהתאם להתפתחותם. כך מן הסתם ילד בגיל שנתיים, אינו בעל אותן היכולות כמו ילד בן ארבע ולכן כשאנו רוצים לרכוש מתנה, אלמנט הגיל הוא פקטור משמעותי. טרם הקנייה, ערכו קצת שיעורי בית וגלו אילו מתנות מתאימות לאילו גילאים. ברוב המקרים לתינוקות בני יומם, יש לקנות ספרונים בצבעים של אדום, שחור ולבן ולא להעמיס עליהם יותר מדי גירויים, ככל שהם גדלים ניתן להרחיב את סוג הצעצועים ואז מתנות כמו אוניברסיטה או מזרון פעילות, יהיו מקסימות וישרתו את המטרה לחלוטין. המתנות הפופולריות לילדים בני שנה הן במבה, שולחן פעילות, נדנדה, ספה רכה וכל מיני משחקי התפתחות, וכך ככל שהגיל עולה אתו גם השוני בין המתנות. לגיל שנתיים אפשר לקנות אוהל או מנהרה כי זו תקופה שבה הפעוטות אוהבים להסתתר, ואפילו אפשר ליהנות מצעצועים לעולם החיצון ולבחור מגלשה, או נדנדה נחמדה לחצר.

לעומת זאת לילדים בגיל בית ספר זהו כבר סיפור אחר. בנקודה זו בזמן הילדים כבר מפתחים תחומי עניין, הם יודעים לקרוא ולכתוב ובעלי תחביבים שונים. בשלב זה הם גם מתעניינים במיוחד בעולם הטכנולוגי ולכן ניתן לשלב את תחומי העניין שלהם במתנות שאנו בוחרים.

אולם עד כמה שתעשו שיעורי בית ותבחרו בקפידה את המתנה, לפעמים מי שקובע מה קונים הוא הילד ולא פעם גם הוריו, לכן לפני שאתם מעמיקים בנושא, אתם יכולים להתקשר ולברר – מה הילד עצמו היה רוצה כמתנה ליום הולדתו.