אפשר גם אחרת: היפנובירת’ינג

בין אם את בדרך ללידה ראשונה ובין אם מאחוריך היסטוריה מיילדותית כזו או אחרת, סביר להניח שבעבורך לידה היא חוויה שלילית האוצרת בתוכה כאב, סיוט, חרדה, חשש ותחושת אין אונים מוחלטת. לא מאמינה שאפשר לעבור את זה אחרת? את מוזמנת להכיר את שיטת KG היפנובירת’ינג ולהפוך את הלידה הבאה שלך לחלום קסום שתרצי תמיד לחוות שוב.

לידה בעולם המודרני – הקונפליקט

הקדמה הטכנולוגית הסוחפת את העולם המערבי בעשורים האחרונים מתיימרת לספק מענה לכל צורך ולכל דרישה אפשריים, וברבים מהמקרים, אכן, עושה זאת, ובגדול. אך, למען האמת, ישנם תחומים שבהם ידה של הטכנולוגיה איננה משגת ואחד הבולטים שבהם הוא תחום הלידה. אז נכון, מכשור חדשני ואמצעי ניטור מתקדמים לא היו על המפה בעבר, אך לכאב, לסבל, לחוסר האונים, לדמעות ולסיוט הקדמה איננה יכולה, וגם כיום, בעידן בו הכל נדמה אפשרי, לידה הייתה ועודנה אחת החוויות השליליות ביותר בחייה של האישה. הרפואה המודרנית מציעה, אמנם, משככי כאבים רבי עוצמה, אך, בפועל, חסרה את היכולת להפוך את הלידה לחוויה חיובית ומהנה, כפי שהיא יכולה ואמורה להיות.

היפנובירת’ינג – לידה מעולם אחר

גישת ההיפנובירת’ינג מושתתת על ממצאי מחקרים שבדקו באופן מעמיק את סוגיית הכאב הכרוך בלידה והגיעו למסקנה כי מקורו של הכאב איננו פיזיולוגי כי אם רגשי ונובע מהלחץ והמתח הנפשיים בהם נתונה היולדת במהלך הלידה. החוקרים מצאו כי הלחץ הנפשי והחרדה בהם נתונה היולדת מובילים להפרשת אדרנלין המעצים את הכאב. במקביל, נמצא כי כאשר היולדת נינוחה, רגועה ורפויה, גופה מפריש אוקסיטוצין המייעל את פעילות שרירי הרחם ומוביל להפרשת אנדורפינים. האנדורפינים מתפקדים בגוף על תקן של משככי כאב טבעיים בעלי עוצמה והם מקהים באופן משמעותי את עוצמת הכאב במהלך הלידה. כפועל יוצא מכך, היולדת נהנית מחוויית לידה שונה ואחרת לחלוטין, בה המוטיב המרכזי הוא הרפיה ואליו נלווית תחושת התרגשות קסומה המכירה בגודלו של הרגע וממצה את משמעותו.

 

מה כולל קורס הכנה ללידה בגישה זו?

קורס הכנה ללידה בשיטת היפנובירת’ינג מספק ליולדת הכנה מקיפה ומעמיקה לקראת תהליך הלידה. מחד, מושם דגש רב על חיזוק ביטחונה של היולדת לקראת הלידה ועל העצמתה האישית להתמודדות עם הלידה על כל שלביה. להשגת מטרה זו עורכת היולדת במהלך הקורס היכרות יסודית ומעמיקה עם תהליך הלידה לשלביו השונים, ובכך, מתפוגג החשש הטבעי מפני הבלתי נודע. זאת ועוד, במהלך הקורס מנופצים כל הדעות המוקדמות וכל המיתוסים המאפיינים את חוויית הלידה המודרנית והאישה ההרה מכירה מקרוב את חוויית הלידה המבטיחה הנלווית ליישום עקרונות ההיפנובירת’ינג. במקביל, הקורס מעמיד לרשות הלומדות קשת רחבה ומגוונת של טכניקות הרפיה אפקטיביות שמתוכה בוחרת כל יולדת את הטכניקות המועדפות עליה. טכניקות ההרפיה מיועדות, אמנם, בראש ובראשונה, ליישום במהלך הלידה, אך משפיעות לטובה גם על חוויית ההמתנה במהלך החודשים שלפני הלידה ותורמות רבות גם לעובר.