איך עוברים דירה עם ילדים ועדיין נשארים שפויים?

מעבר דירה הוא תהליך מורכב שמחייב את כל בני המשפחה להתגייס לטובת המשימה המשותפת. עם זאת, האתגר האמיתי הוא במעבר דירה עם ילדים. לא כל הילדים מקבלים בסבלנות את המעבר ויש כאלה שמתקשים להתאקלם לבית החדש. חלק מהילדים גם נדרשים לעזוב את הסביבה שלהם ולהכיר חברים חדשים.

הורים לילדים מכירים היטב את הקושי ויודעים שעליהם להיערך למעבר לפחות כמה שבועות מראש. כמו כן, מעבר דירה עם ילדים נוטה להיות יקר יותר. הוא דורש כמות גדולה של ציוד וארגזים ומהבחינה הזו אין הבדל בין חברת הובלות בקריות לבין הובלות בכל מקום אחר בארץ.

טיפים למעבר דירה מוצלח

מצד שני, קיימות שיטות להתמודד עם האתגר. הנה למשל כמה דרכים לעבור דירה עם ילדים ועדיין לשמור על השפיות:

א. הופכים את המעבר למשחק – ילדים אוהבים לשחק ומבינים טוב יותר כאשר פונים אליהם בשפה שלהם. בהקשר של מעבר דירה למשל תוכלו להפוך את הפרויקט למשחק משפחתי. אם יש לכם כמה ילדים ואחים ואחיות באותו גיל, כדאי לערוך ביניהם תחרות אריזות נושאת פרסים. בגילאים מתקדמים גם אפשר לשחק “חפש את המטמון” ולהחליט שמי שמוצא פריטים מסוימים בבית צריך לארוז אותם בארגז מיוחד.

ב. מבקשים עזרה מחברים ובני משפחה – אתם לא צריכים להתמודד לבד עם הקושי של מעבר דירה עם ילדים. אם אתם רוצים להישאר שפויים, תצטרכו לבקש עזרה מחברים ובני משפחה. נסו להוציא את הילדים מהבית וחפשו להם פעילויות.

ג. לוקחים חופש מהעבודה – אל תצפו לשמור על השגרה תוך כדי שאתם עוברים דירה עם ילדים. מזערו עד כמה שאפשר את הציפיות והכינו גם את הסביבה לתהליך. קחו חופש מהעבודה ובדקו אפשרויות לנצל ימי חופשה כדי לא לאבד שכר. חופש מהעבודה יאפשר לכם להתמקד בסוגיית המעבר ולצלוח אותו.

לסיכום, קחו נשימה ארוכה וזכרו שאתם לא הראשונים שעוברים דירה עם ילדים. כמו כן, הקדישו סוף שבוע לעצמכם ובו תוכלו להתרכז באריזות וביצירת קשר עם חברת הובלות בקריות או בערים אחרות.