איך מבצעים הדברה בבית עם ילדים קטנים?

הורים לילדים יודעים עד כמה חשוב לבצע פעולות תקופתיות להרחקת מזיקים וחרקים. הבעיה היא שחלק מהחומרים בהם משתמשים עלולים להיות מסוכנים לפעוטות, ולכן חשוב לבצע את הפעולה בצורה נכונה. הנה כמה כללי מפתח מרכזיים:

א. טיפול בבעיה ולא רק בסימפטומים – הדרך הטובה ביותר להרחיק מזיקים מבתים עם ילדים ופעוטות היא לזהות את מקור הבעיה. אין להסתפק רק בהרחקה של המזיקים מאזור מסוים, כי צריך לבדוק מאיפה הם מגיעים ומה מעודד אותם להתרבות. טיפול בבעיה ולא רק בסימפטומים מבטיח יעילות גבוהה וחוסך את הצורך בשימוש בחומרים כימיים אינטנסיביים.

ב. התייעצות עם חברה מקצועית – הורים לילדים קטנים צריכים לעדכן את נציגי חברת ההדברה לגבי הגיל הממוצע של בני המשפחה. התייעצות עם חברה מקצועית חוסכת הרבה עוגמת נפש ומונעת בזבוז זמן. כדאי לקבל המלצות על חברות שעוסקות בתחום ולבדוק את הניסיון הספציפי שלהן בטיפול בבתים עם ילדים.

ג. בחירת חומרים – חומרים על בסיס צמחי וחומרי הדברה ידידותיים יכולים לספק מקסימום תועלת גם בבית עם ילדים קטנים. בשביל להשתמש בחומרים האלה תצטרכו לעדכן את המדביר מראש, ולקבל ממנו הדרכה לגבי התנהגות בבית לאחר תום הפעילות.

ד. יציאה מהבית – אסור להישאר בבית במהלך פיזור החומרים שאמורים להרחיק מזיקים וחרקים. יציאה מהבית לכמה שעות היא פתרון מעולה עבור הורים לילדים. אפשר להגיע לבני משפחה, לצאת עם הילדים לתינוק או לבקש עזרה מחברים. היציאה מהבית חשובה לכל הגילאים ולמעשה גם להורים עצמם.

התנהגות במהלך ואחרי פיזור החומרים

כדאי לכסות או להרחיק את כל הצעצועים והחפצים שהילדים באים איתם במגע. אפשר להכניס אותם לארון ולארוז היטב. מומלץ לנגב אותם במטלית לחה ונקייה לפני שהילדים באים איתם במגע שוב, אך חשוב במקביל גם לא לשטוף את הרצפה במשך יומיים.

במידה ויש לכם בבית תינוק זוחל, תוכלו לנגב את הרצפה במטלית ולא לשטוף את הפאנלים כדי לאפשר לחומרים לעבוד היטב. לבסוף, יש להיזהר בעיקר במקרים של הדברה נגד מכרסמים ופיזור חומר רעיל.